Грумминг, тримминг собак

ПРОФЕСИОНАЛЬНЫЕ УСЛУГИ ГРУММЕРА

- стрижка, грумминг и тримминг собак и котов
 

Украина, Ивано-Франковск, ул.Хоткевича 54 / 29

Хруленко Ольга

  +38 050 98 16 927  или e-mail misterscotch@mail.ru

 

п-к шотландских (скотч-) терьеров

"KHOLISTER CONSTELLATION" КСУ-FCІ 

ИНТЕРЕСНОЕ !

ФОТОГАЛЕРЕЯ РАБОТ мастера Ольги Хруленко

(стрижка, грумминг, тримминг)....

подробнее...

немного о професии ГРУММЕР :)

 

статья (укр.)в газете Захід-ПОСТ (Анонс-Контракт), автор Л.Бажалюк.

В статье описана реальная ситуация с реальным груммером - Ольгой Хруленко.

Приятного просмотра !

"... Грумер – у звичній для нас інтерпретації  – «собачий перукар», людина, яка професійно вимиє, висушить, розчеше, підстриже шерсть та кігті Вашому пухнастому улюбленцю, почистить вуха, а також надасть консультацію по догляду за його шкірою, порекомендує косметику і інструменти для щоденного догляду – словом, зробить життя як тварини, так і її господаря, з якого знімаються проблеми по догляду за «підопічним», значно комфортнішим. Все як у людей :)

Пройшли вже часи, коли про таку професію як грумер і не чули. Сьогодні ж вона не виділяється серед інших, «стандартних», так би мовити, і клієнтура у грумерів набирається так само стабільно, як і у «людських» майстрів краси. Люди зрозуміли, що тваринам, як і нам, потрібен догляд – від профілактики захворювань до стрижки і манікюра. І якщо для Вас це складно, то цю турботу можна доручити професіоналам.

Ремесло грумера існує не одну сотню років. Вона виникла ще у 18 столітті для «облагородження» пуделів знатних вельмож. Сьогодні у світі нараховується близько 400 порід собак і декілька сотень порід кішок і кожна (!!!) з них має свої вимоги до оформлення. Крім того, грумінг (стрижка) у такої породи як спанієль чи пудель має безліч модних варіацій та змінюється мало не щороку.

До-речі, не потрібно думати, що грумери займаються виключно собаками та котами – часто їм доводиться співпрацювати з зоопарками – диким тваринам теж потрібно стригти кігті чи підстригати шерсть. Часто грумерам приносять довгошерстих крілів та інших гризунів. А коні ? Загляніть у прайс спеціалізованих фірм по продажу косметики для тварин ! Коням виділений окремий розділ, у них своя косметика.

 

Для чистоти експерименту набираю номер грумера, домовляюся про стрижку, одіваю повідець на сусідського патлатого спанієля Рея (раніше думала, що це болонка) і іду на зустріч. Оля Хруленко (так звати нашого майстра), привітно нас зустрічає, у неї своя маленька майстерня спеціально обладнана під чотириногих клієнтів. Велике вікно, одна стіна повністю заповнена фотографіями, дипломами, медалями власних собак Олі – скотч-тер’єрів, красуні Претті та неповторного Джастіна, поличка з кубками та нагородами. Посередині кімнати  спеціальний стіл для грумера : висота регулюється під породу, стіл з резиновим покриттям, що лапки не ковзали, збоку петля, на яку накидають повідець і фіксують собаку у положенні стоячи.

Ну що ж, тепер оглядаємо Рея і виясняємо варіант стрижки. Домовляємося про щось простеньке, «а-ля під мартишку». Оля хвилину думає, гладить Рея, по її обличчі видно, що шкода різати «під ноль».

- Я спробую «врятувати»  по максимуму шерсті, це ж спанієль… ще й такий гарний…

Одразу питаю :

- Скільки це займе часу ?

Оля ще раз скептично оглянула собаку :

- Думаю, години за три впораємося.

Три години ? Ого-го… Перш за все Оля намагається розчесати Рея, а я одразу ж хапаюся за блокнот.

- Оля, а чому Ви стали грумером ?

- Спочатку почала стригти своїх собак, тоді спробувала на собаках знайомих – і так навчилася.

- А як давно Ви займаєтесь стрижкою собак ?

- Та десь більше 20-ти років вже є.

- А які основні нюанси роботи грумера ?

- Нюанси ? – Оля посміхається : - Перш за все як і у любій роботі потрібно мати багато бажання, а крім нього ще й хист до стрижки та до роботи з тваринами. Величезну роль відіграє інструмент. Він як правило не дешевий – один ніж до машинки коштує близько 60 євро – та й замовляти його потрібно мало не з Санкт-Петербурга. А всякі щіточки, ножниці та інші допоміжні засоби ? Також постійно потрібно слідкувати за літературою та Інтернетом – стандарти та стрижки міняються разом з модою, а хочеться за всім встигати і стригти собак по нових правилах, тим більше у кожній країні свої тенденції стрижки.  Шкода, але дуже мало є літератури по грумінгу. Наприклад, коли планувалася стрижка вест хайленд уайт тер’єра Зізі, ми перерили весь Інтернет, щоб вияснити, яку форму надавати шерсті … за вухами собаки. Часто на виставках я підходжу до власників певних порід і прошу дозволу оглянути собак. Також купую спеціальні журнали. Співпрацюю з різними фірмами, що представляють на ринку України косметику для тварин. Але на жаль, часто власники просто шикарних собак не слідкують за шерстю власних улюбленців і  просять стригти собаку не по стандарту, а машинкою під «нуль». Хоча деколи така стрижка – гігієнічна, коли залишають 2-3 мм шерсті – навпаки іде тварині на користь. Їй не треба літом в квартирі випрівати під вагою ковтунів та й коли вдома є маленькі дітки, то часто власники стрижуть тварин покоротше, щоб не збирали пилюку шерстю і не несли бруд з вулиці в квартиру. Та й самому приємніше мати вдома чисту й охайну тварину, а не «дещо», коли важко визначити де в тварини хвіст, а де – голова, а ще краще – що це таке – пес, кіт чи просто товста неохайна подушка. Найчастіше під «ноль» стрижуть персидських котів, хоча й пуделі й спанієлі – не виняток.

Оля міняє ніж на машинці і приступає до спини Рея. Мені дивно, але завжди бешкетний пес чемно стоїть у Олі на столі ще й сам лапи подає до стрижки. От і не кажіть після цього, що собаки не мають власного розуму.

Знову розглядаюся по кімнаті і бачу полички, закладені баночками, флакончиками, коробочками, тюбиками самих різних форм та кольорів.

- Що це ?

- Це косметика для тварин. Оце присипка, це спеціальний відбілюючий шампунь, це для м’якої шерсті,  кондиціонери, лак, пінка для шерсті … тут стоять ножиці для шерсті, для кігтів, ножі, пуходерки, оце щітки для вівчарок, йорків – бачите – вони різні за формою й призначенням, оце ніж для ковтунів   

В мене пішла обертом голова – це все для собак та котів ? Три полички вгинаються під вагою флаконів та баночок ! та в звичайній перукарні стільки немає всяких засобів для догляду за волоссям !

Тим часом Оля, не залишаючи роботу з Реєм ні на секунду, починає описувати схему підготовки до виставки невеличкої білої собачки розміром з дамський ридикюльчик - вест хайленд уайт тер’єра. Обробити спреєм-кондиціонером, розчесати, покупати у спеціальному шампуні, потім кондиціонер, тоді висушити, знову розчесати, поправити стрижку, поставити шерсть на присипку, лак, пінку (або гель), вкласти все спеціальним феном … Підготовка довгошерстої собаки до виставки займає до 6-8 годин – при умові, що й раніше шерсть собаки утримувалася в порядку. До розмови з Олею я навіть не представляла собі, як багато потрібно докласти зусиль по догляду за тваринами. Здавалося, помив кундля милом, вичесав лишній підшерсток і все ! Ні… По перше, якщо ви власник виставкової тварини, то зусиль, засобів, грошей і часу потрібно в декілька разів більше. Підготувати ту ж собаку до виставки без допомоги засобів для укладки, фену, пудри і маси інших штучок, не обійтися і без манікюру. По друге, якщо ж Вашого улюбленця біла шерсть, то її колір повинен бути як білий сніг. Навіть «сльози» під очима необхідно регулярно вибілювати. Зробити це без професійного перукаря не получиться. Та й звичайне вичісування усіх пухнастих друзів краще залишити грумеру – якщо у Вас недостатньо досвіду чи інструмент невдало підібраний – Ви можете пошкодити шерсть чи шкіру тварини. Важливо вдало підібрати собачу косметику – щоб не сушила шерсть і давала їй збиватися у ковтуни.

А Оля знову сміється :

- Запам’ятай, якщо вчасно і правильно доглядати за улюбленцем – то це зовсім не важко. Наприклад Рей – коли він востаннє розчісувався ? Я вже не кажу про стрижку ! А от наступного разу Рея приведеш до грумера максимум за 3 місяці і ми знову спробуємо врятувати йому побільше шерсті. Купати його потрібно раз в 3-4 тижні, на шерсть накладати спеціальні маски і не чесати у мокрому вигляді, а лише під час сушки феном, і то обережно, не перегріти, щоб не посіклися кінчики. Шерсть після такого догляду не буде повстатися і збиватися у ковтуни. А шерсть на пальчиках ми Рею підстрижемо отак, акуратно, щоб не ніс до хати з вулиці бруду.

- А яка порода Вам найбільше до вподоби ?

- Скотч-терєри запанували в моєму серці вже давно. Тримала я і різеншнауцера, і ротвейлера… Але на виставках заглядаюся на пуделів – в них стільки варіантів стрижки !!! (Оля мрійливо піднімає очі) От пуделя завела тільки б для того, щоб його стригти !

Оля закінчила з лапками і приступила до Реєвих вух, акуратно зняла з голови «пухову шапку». Тепер Рей гордо сидить на столику і краєм ока поглядає на себе у дзеркало з-під кокетливої чілки. Красунчик !!! Здається, він сам собі подобається ! Собака вдячно лиже Олі руки.

Оля зітхає :

- От якби його ще викупати з кондиціонером і вкласти спеціальним феном… Красивий пес !

Три години промайнули швидко за цікавою розмовою. Ми з Реєм щиро дякуємо за стрижку і ідемо дивувати господарів. Напевно, вони вже й забули, що насправді у Рея довга й пухнаста шерсть, а очі – дві блискучі намистинки, які більше не заховані від світу під шапкою з кудлатої шерсті."

 

Любомира Бажалюк

"Захід-ПОСТ" (Анонс-Контракт)